• Artykuł
  • Publikacja: 19.05.2022
  • Edycja: 19.05.2022
  • 0 
Trwają zapisy do wiosennej edycji kursu online "Archipelag Pokoleń"

Zapraszamy do udziału w wiosenno-letniej edycji kursu internetowego „Archipelag Pokoleń” na temat współpracy międzypokoleniowej. Od 2020 roku nasz kurs ukończyło blisko 400 uczestników, od Gdyni do Wałbrzycha. Kurs stawia na współpracę między uczestnikami i praktyczne zadania.

Dla kogo jest kurs?

• edukatorów i trenerów
• animatorów kultury
• słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku
• przedstawicieli trzeciego sektora
• pracowników bibliotek i instytucji kultury
• społeczników i wolontariuszy

Czego się dowiesz?

• poznasz metody współpracy międzypokoleniowej
• nauczysz się, jak walczyć ze stereotypami związanymi z wiekiem
• poznasz przykłady działań międzypokoleniowych z Polski i ze świata
• włączysz w swoje działania nowe technologie

Jak to działa?

– treści kursu znajdują się na platformie internetowej, do której otrzymujecie indywidualny dostęp
– w każdym tygodniu dostajecie zestaw składający się z tekstów do czytania, nagrań do odsłuchania lub/i obejrzenia oraz ćwiczeń do wykonania. Zapoznajecie się z nimi przed spotkaniem swojej grupy
– każda grupa ma za zadanie spotkać się (telefonicznie lub wirtualnie) raz w tygodniu, żeby przedyskutować zestaw materiałów lub wziąć udział w działaniu – w zależności od tego, co przewidziano w programie na dany tydzień.
– po każdym tygodniu będziecie dostawać pracę domową do wykonania.

Kurs jest bezpłatny, trwa od 30 maja do 10 lipca 2022. Na aktywny udział w kursie należy przeznaczyć około 3,5 godzin tygodniowo. Zapisy tylko 27 maja: https://kursy.archipelagpokolen.pl/archipelag-pokolen-2022/otwiera się w nowej karcie

Więcej informacji: KURS

Harmonogram kursu: TUTAJ

Kurs Archipelag Pokoleń realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku — Seniorzy w Akcji”. W 2022 roku wiosenna edycja jest współfinansowana przez m.st. Warszawę.

Trwają zapisy do wiosennej edycji kursu online