• Artykuł
  • Publikacja: 17.11.2021
  • Edycja: 18.11.2021
  • 0 
Boom na komiksy w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie

Serdecznie zapraszam do kolorowej i wesołej relacji przygotowanej w postaci Wakeletu:
Relacja z wydarzeń "BOOM! ma komiksy..." w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie

Relacja z projektu:

- zajęcia edukacyjne
„Boom na komiksy w bibliotece”, które przeprowadziła Katarzyna Kapek w dniu 29 października 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 44 w Lublinie (uczniowie klasy 3, wychowawczyni Anna Stefaniak). Dzieci wysłuchały, czym jest komiks, obejrzały przygotowane dwie prezentacje o komiksach, zapoznały się z przyniesionymi książkami (tytuły otrzymane od organizatora w ramach projektu).

- Na zakończenie uczniowie pracowali w parach. Dzieci otrzymały fragment tekstu z bajki o Szewczyku Dratewce. Do wskazanego tekstu uczniowie wykonali rysunki komiksowe. W ten sposób powstał klasowy komiks „Szewczyk Dratewka jako wolontariusz”. Prace uczniów utworzyły wystawę wirtualną i stacjonarną prezentowaną w Bibliotece.

- Nauczyciel-bibliotekarz Maria Wójcik przygotowała wesoły filmik promujący komiksy dziecięce i młodzieżowe (dostępne w naszym księgozbiorze).

- Nauczyciel-bibliotekarz Piotr Wiechnik opracował świetny filmik w programie Biteable, w którym zachęca do czytania komiksów.

- Katarzyna Kapek (nauczyciel-bibliotekarz, lokalna koordynatorka konkursu) przygotowała w Wypożyczalni wystawę „Komiksy dla dzieci i młodzieży”. Wystawa znajduje się w „kąciku dziecięcym” i wzbudziła duże zainteresowanie młodych czytelników. Duża część prezentowanych tytułów została wypożyczona :)

- Zdjęcia i wystawę wirtualną przygotował wicedyrektor biblioteki Maciej SztorcLubelska Biblioteka prowadzi wiele zajęć stacjonarnych i online dla dzieci, młodzieży i dorosłych czytelników.
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie to świetne miejsce także dla dzieci.
Serdecznie zapraszamy!


Katarzyna Kapek
nauczyciel-bibliotekarz
Pedaogogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie