• Artykuł
  • Publikacja: 04.11.2021
  • Edycja: 05.11.2021
  • 0 
Relacja z zajęć "BOOM na komiksy i gry planszowe w bibliotece"

Gminna Biblioteka Publiczna w Imielnie znalazła się wśród 100 instytucji,  które otrzymały pakiety komiksów i gier planszowych. Akcję „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”, realizuje FRSI wspólnie z Wydawnictwem Story House Egmont sp. z o.o., a  skierowana jest do bibliotek publicznych i szkolnych z całej Polski.

W październiku dotarła do nas przesyłka z pięknymi wydaniami komiksów i gier planszowych, dla różnych grup wiekowych. W najbliższym czasie miała odwiedzić nas młodzież z 7 i 8 klasy szkoły podstawowej, w ramach lekcji przygotowania zawodowego. Okazało się to świetną okazją do wykorzystania otrzymanych materiałów. Zajęcia zostały zorganizowane na podstawie zmodyfikowanego scenariusza „W grupie – dobrze się układa”. Rozmawialiśmy o różnych zawodach i pracy zespołowej. Na rozgrzewkę uczestnicy zagrali w kreatywne bingo z wykorzystaniem kart załączonych do scenariusza. Uczniowie okazali się bardzo spostrzegawczy. Szybko udało się zapełnić karty odpowiednimi imionami. Niektórym udało się krzyknąć BINGO po niecałych 3 minutach. Następnie młodzież za pomocą rozdanych czterech rodzajów cukierków, została podzielona na grupy. Otrzymali kolorowe elementy z gry FITS travel. Uczestnicy mieli ułożyć przygotowany wcześniej przez bibliotekarzy wzór. Raz na 2 minuty, jedna osoba z grupy mogła podejść do prowadzącego i przyjrzeć się poprwnemu ułożeniu elementów. FITS challenge wzbudził wiele emocji a młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w zadaniu.  

Zajęcia bardzo się spodobały. Zostaliśmy zapewnieni, że uczniowie chętnie uczestniczyliby w podobnych spotkaniach. Większość z nich gra głównie w gry komputerowe, a planszówki okazały się świetną alternatywą. Już planujemy kolejne spotkania!

 

Relacja z zajęć