• Artykuł
  • Publikacja: 18.10.2021
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Jak pozyskać środki dla działalność - projekty europejskie

Jak pozyskać środki dla działalność - projekty europejskie

W październiku rozmawiamy o tym, gdzie szukać europejskich programów grantowych i jak wygląda procedura składania takich wniosków. Dowiemy się jak efektywnie pozyskać partnerów zagranicznych i na co zwrócić uwagę przy projektowaniu współpracy.

W tym miesiącu przygotowaliśmy dla Was bardzo ciekawe webinarium:

  • Spotkanie pt: "Erasmus+ - współpraca międzynarodowa w zasięgu ręki" odbędzie się już 21 października o godz. 11.00 a poprowadzi je Joanna Chapska WBP w Lublinie.

Erasmus+ Edukacja dorosłych to program, z którego może skorzystać prawie każda biblioteka.  Program oferuje możliwość wyjazdu i poznania pracy w bibliotekach za granicą, nauki języka obcego, uczestnictwa w szkoleniach specjalistycznych. Podczas webinarium opowiem o doświadczeniach WBP w Lublinie związanych z rejestracją, pisaniem projektu, realizacją. O korzyściach płynących z projektu ale i o koniecznym wysiłku w realizacji.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link: 

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z "Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego".Jeśli macie jakieś pomysły/pytania/wątpliwości, możecie skontaktować się z ekspertami miesiąca za pośrednictwem portalu labib.pl lub mailowo pod adresem stowarzyszenielabib@gmail.com.

Do zobaczenia na www.labib.pl oraz na www.facebook.com/stowarzyszenielabib!


Projekt “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Jak pozyskać środki dla działalność - projekty europejskie