• Artykuł
  • Publikacja: 19.09.2021
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Biblioteka każdego człowieka - zapraszamy na webinaria!

Biblioteka każdego człowieka

We wrześniu w ramach projektu “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” rozmawiamy o zagadnieniach związanych z pracą z użytkownikami, ich oczekiwaniami i potrzebami. Zastanowimy się również jak wzmacniać poszczególne grupy odbiorców, poznamy dobre praktyki z różnych bibliotek.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach przygotowaliśmy dla Was 2 webinaria:

  • Pierwsze z nich pt: "Człowiek dorosły w bibliotece - pomysły i dobre praktyki" odbędzie się już 21 września o godz. 11.00 a poprowadzi je Monika Schmeichel-Zarzeczna z MBP w Lublinie.

Czego poszukują dorośli w bibliotekach? W jaki sposób ich przyciągnąć i sprawić, aby poczuli że biblioteka to miejsce dla nich? Podczas webinarium dokonamy przeglądu dobrych praktyk inicjatyw bibliotecznych dedykowanych dorosłym użytkownikom. Przyjrzymy się również sobie i spróbujemy dokonać krótkiej autodiagnozy, która pozwoli z nieco innej strony spojrzeć na naszych czytelników.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link: 


  • Na drugie spotkanie pt: Akcje i atrakcje dla każdego! Jak organizować wydarzenia dla wszystkich użytkowników biblioteki zapraszamy 30 września o godz. 11.00. Poprowadzi je Anna Wysocka z Biblioteki w Piasecznie. 

Jak wywołać uśmiech na twarzach Czytelników? Jak zachęcić do korzystania z biblioteki? Co zorganizować, aby było nieszablonowo i pomysłowo? Podczas webinarium zostaną przedstawione pomysły na akcje, które można zrealizować w bibliotece dla wszystkich grup odbiorców.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link:

https://frsi.clickmeeting.com/labib-pl-akcje-i-atrakcje-dla-kazdego-jak-organizowac-wydarzenia-dla-wszystkich-uzytkownikow/register


Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z "Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego".

Jeśli macie jakieś pomysły/pytania/wątpliwości, możecie skontaktować się z ekspertami miesiąca za pośrednictwem portalu labib.pl lub mailowo pod adresem stowarzyszenielabib@gmail.com.

Do zobaczenia na www.labib.pl oraz na www.facebook.com/stowarzyszenielabib!

Projekt “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.
Biblioteka każdego człowieka - zapraszamy na webinaria!