• Artykuł
  • Publikacja: 16.07.2021
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Dorośli w bibliotece od offline do online

W lipcu w pramach projektu “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” porozmawiamy o dorsołych użytkownikach i nie-użytkownikach bibliotek. Czas wakacji będzie sprzyjał przyjrzeniu się różnym grupom odwiedzającym biblioteki. Zastanowimy się jak z nimi pracować i jak badać ich potrzeby. Poznamy dobre praktyki w prowadzeniu działań online i offline.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach przygotowaliśmy dla Was 2 webinaria:

  • Pierwsze z nich pt: "Nie chodzę do biblioteki i powiem Ci dlaczego." odbędzie się już 19 lipca o godz. 11.00 a poprowadzi je Natalia Gromow - dyrektorka Biblioteki Gdynia

Cenimy naszych czytelników a oni nas. Ale ciągle zastanawiamy się, dlaczego większa część naszej społeczności nie korzysta z bibliotek i oferowanych przez nie usług. Podczas webinarium postaram się częściowo odpowiedzieć na to pytanie, korzystając z wyników badania niepubliczności, będącego częścią projektu: "Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen – różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury – modelowe rozwiązania polskie i norweskie" 

https://www.bibliotekadlakazdego.pl/informacje-o-projekcie/

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link: 

https://frsi.clickmeeting.com/labib-pl-nie-chodze-do-biblioteki-i-powiem-ci-dlaczego/register 

  • Na drugie spotkanie pt: Człowiek dorosły w bibliotece - pomysły i dobre praktykizapraszamy 26 lipca o godz. 11.00. Poprowadzi je Monika Schmeichel-Zarzeczna z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. 

Czego poszukują dorośli w bibliotekach? W jaki sposób ich przyciągnąć i sprawić, aby poczuli że biblioteka to miejsce dla nich? Podczas webinarium dokonamy przeglądu dobrych praktyk inicjatyw bibliotecznych dedykowanych dorosłym użytkownikom. Przyjrzymy się również sobie i spróbujemy dokonać krótkiej autodiagnozy, która pozwoli z nieco innej strony spojrzeć na naszych czytelników.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link:

https://frsi.clickmeeting.com/labib-pl-czlowiek-dorosly-w-bibliotece-pomysly-i-dobre-praktyki/register

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z "Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego".

Jeśli macie jakieś pomysły/pytania/wątpliwości, możecie skontaktować się z ekspertami miesiąca za pośrednictwem portalu labib.pl lub mailowo pod adresem stowarzyszenielabib@gmail.com.

Do zobaczenia na www.labib.pl oraz na www.facebook.com/stowarzyszenielabib!

Projekt “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.
Dorośli w bibliotece od offline do online