• Artykuł
  • Publikacja: 23.06.2021
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Kompetencje przyszłości: inteligencja społeczna i transdyscyplinarność

Czerwiec w ramach projketu “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” jest poświęcony dwóm ważnym kompetencjom przyszłości: inteligencji społecznej i transdyscyplinarności. Temat ten będzie pretekstem do rozmowy o tym, jak komunikacja i nasze postawy wpływają na relacje z użytkownikami. Dowiemy się też kim są nieformalni liderzy biblioteki, a także jak budować relacje z czytelnikami i współpracownikami. 

Podobnie jak w poprzednich miesiącach przygotowaliśmy dla Was 2 webinaria:

  • Pierwsze z nich pt: "Bibliotekarzu, czy zastąpią Cię roboty?" odbędzie się już 25 czerwca o godz. 11.00 a poprowadzi je Marta Kostecka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie

Czy wiesz, że w ciągu najbliższych kilkunastu lat zawody, które znamy teraz znikną, a pojawią się nowe? Czy wiesz, że wiele zadań wykonywanych obecnie przez ludzi zostanie przejęte przez roboty? Myślisz, że dotyczy to także bibliotekarzy? I co z tym wszystkim mają wspólnego kompetencje przyszłości? O tym porozmawiamy podczas webinarium. Jeżeli interesuje Cię przyszłość naszego zawodu - musisz tam być!

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link: 

https://frsi.clickmeeting.com/labib-pl-bibliotekarzu-czy-zastapia-cie-roboty-/register

  • Na drugie spotkanie pt: Lider (nie)formalny w bibliotecezapraszamy 28 czerwca o godz. 11.00. Poprowadzą je Karol Braranowska z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie i Paulina Milewska z Centrum Informacyjno-Bibliotecznego UM w Łodzi. 

Trudna rola lidera w zespole niekoniecznie musi się wiązać z posiadaniem stanowiska. Można być liderem nieformalnym i pracować na rzecz biblioteki w sposób efektywny i efektowny. Na webinarium dowiecie się jak można pogodzić rolę lidera nieformalnego z tym oficjalnym. Czy warto być liderem? I kiedy liderowanie staje się nawykiem i dlaczego to dobrze.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link:

https://frsi.clickmeeting.com/labib-pl-lider-nie-formalny-w-bibliotece/register 

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z "Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego".

Jeśli macie jakieś pomysły/pytania/wątpliwości, możecie skontaktować się z ekspertami miesiąca za pośrednictwem portalu labib.pl lub mailowo pod adresem stowarzyszenielabib@gmail.com.

Do zobaczenia na www.labib.pl oraz na www.facebook.com/stowarzyszenielabib!

Projekt “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.
Kompetencje przyszłości: inteligencja społeczna i transdyscyplinarność