• Artykuł
  • Publikacja: 13.04.2021
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Kompetencje przyszłości: niekonwencjonalne i adaptacyjne myślenie

W kwietniu w ramach projektu “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” rozpoczynamy cykl spotkań dotyczących wybranych kompetencji przyszłości. W tym miesiącu zaprosimy uczestników do treningu twórczego myślenia i rozwijania kreatywności. Dowiemy się również dlaczego przy projektowaniu oferty biblioteki warto stosować metodologię Design Thinking.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach przygotowaliśmy dla Was 2 webinaria:

  • Pierwsze z nich pt: “Design Thinking w bibliotece” odbędzie się już 22 kwietnia o godz. 11.00 a poprowadzi je Paulina Milewska z Centrum Informacyjno-Bibliotecznego UM w Łodzi

Uczestnicy webinarium  dowiedzą się czym jest metoda design thinking, jakie są jej założenia i poszczególne etapy. Zapoznają się również z przykładami zastosowania myślenia projektowego w bibliotekach i zdobędą praktyczne  podpowiedzi dotyczące wykorzystania design thinking w tworzeniu nowych usług bibliotecznych.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link: 

https://frsi.clickmeeting.com/labib-pl-design-thinking-bibliotece/register

  • Na drugie spotkanie pt: Jak powstają nowe pomysły? Trening kreatywności w bibliotekachzapraszamy 26 kwietnia o godz. 11.00. Poprowadzi je Agata Warywoda z Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej

Wyjątkowa zdolność, którą posiadają tylko niektórzy? Coś na kształt „weny”, która raz jest, raz jej nie ma, a my nie mamy wpływu na to kiedy się pojawi? Zdecydowanie nie! Kreatywność to konkretna kompetencja, którą można rozwijać – zresztą często wymieniana jako ważna kompetencja przyszłości. 

Podczas webinarium poznamy sprawdzone ćwiczenia, które mogą wspierać zespoły w rozwoju kreatywności i przede wszystkim - w tworzeniu nowych, oryginalnych a jednocześnie użytecznych pomysłów. 

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link: 

https://frsi.clickmeeting.com/labib-pl-jak-powstaja-nowe-pomysly-trening-kreatywnosci-w-bibliotekach/register


Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z "Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego".

Jeśli macie jakieś pomysły/pytania/wątpliwości, możecie skontaktować się z ekspertami miesiąca za pośrednictwem portalu labib.pl lub mailowo pod adresem stowarzyszenielabib@gmail.com.

Do zobaczenia na www.labib.pl oraz na www.facebook.com/stowarzyszenielabib!

Projekt “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.
Kompetencje przyszłości: niekonwencjonalne i adaptacyjne myślenie