• Artykuł
  • Publikacja: 18.12.2020
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Trendy i kompetencje przyszłości w bibliotece - NAGRANIE WEBINARIUM

Podczas webinarium zastanawialiśmy się czym właściwie są kompetencje przyszłości? Jaki wpływ mają na biblioteki? Skąd bibliotekarze mogą czerpać o nich wiedzę tak, aby móc rozwijać siebie i wspierać swoich użytkowników w ich zdobywaniu? Prowadząca przedstawiła garść informacji o kompetencjach przyszłości i inspiracji jak wykorzystać tę wiedzę w pracy bibliotekarza.

NAGRANIE DOSTĘPNE JEST TUTAJ:

Linki do materiałów i artykułów dotyczących kompetencji przyszłości:

Artykuły:


Prowadząca: Monika Schmeichel-Zarzeczna - ukończyła Akademię Liderów Kultury prowadzoną przez wrocławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Akademię Animatorów Stowarzyszenia „Klanza” oraz Szkołę Trenerów biznesu Akademii SET. Obecnie kierownik Filii nr 6 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. W bibliotecznym świecie zajmuje się prowadzeniem działań wykorzystujących nowe technologie w edukacji, pisaniem projektów oraz wspieraniem rozwoju osób z różnych grup wiekowych. Pracuje jako trenerka kompetencji cyfrowych w ogólnopolskich programach m.in. Lekcja:Enter, Biblioteka Online czy Re-Animuj się! Jest członkinią i ambasadorką Stowarzyszenia LABiB, ambasadorką EPALE e-platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie, stypendystką Ministra KiDN z kategorii zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.

Realizacja: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszenie LABiB. Webinarium jest realizowane w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Trendy i kompetencje przyszłości w bibliotece - NAGRANIE WEBINARIUM