NAGRANIE WEBINARIUM | Biblioteka dla planety, czyli o działaniach ekologicznych w bibliotece
Zapraszamy do obejrzenia webinarium zrealizowanego w ramach 12 miesięcy tematycznych z labib.pl. Webinarium dedykowane jest bibliotekarzom, animatorom kultury i wszystkim, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę w zakresie organizowania pracy biblioteki i animowania w sposób przyjazny środowisku.
NAGRANIE DOSTĘPNE JEST TUTAJ.W czasie spotkania skupiliśmy się na organizowaniu biblioteki przyjaznej środowisku, zarówno wewnątrz, czyli jako miejsca pracy, ale też na zewnątrz, czyli jako miejsca zdobywania użytecznych informacji przez czytelnika i odbiorcę kultury.
Z webinarium dowiecie się m.in.:
- co to znaczy być less waste i jakie globalne zagadnienia wiążą się z kryzysem klimatycznym;
- na co zwrócić uwagę organizując spotkanie, warsztaty, konferencję;
- dlaczego gadżety biblioteczne bywają newralgiczne i jak szukać alternatywnych rozwiązań;
- jak dobrać literaturę do zagadnienia kryzysu klimatycznego w myśl opiniotwórczej roli bibliotek i gdzie znajdować sprawdzone informacji na jego temat.
Poznacie także przykłady wydarzeń, które można zorganizować w swojej instytucji kultury, żeby uwrażliwić odbiorców na zmiany klimatu i zaproponować im praktyczne rozwiązania.
Webinarium prowadziły związane z Biblioteką Gdynia:
Hanna Łozowska – specjalistka ds. marketingu i promocji literatury Biblioteki Gdynia, doktorantka literaturoznawstwa, studentka Polskiej Szkoły Reportażu. Entuzjastka odejścia od antropocentryzmu, ekologicznych rozwiązań i literatury non-fiction,
Małgorzata Trejtowicz – specjalistka ds. marketingu i promocji literatury Biblioteki Gdynia, absolwentka polonistyki UG. Jako dziennikarka i redaktorka lifestylowa pisała o zdrowiu oraz zrównoważonych nawykach konsumpcyjnych. Pracowała też jako bibliotekarka w Bibliotece Gdynia.
Projekt "12 miesięcy tematycznych z labib.pl" jest prowadzony przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszenie LABiB.
Projekt "12 miesięcy tematycznych z labib.pl" jest prowadzony przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszenie LABiB.