• Artykuł
  • Publikacja: 20.05.2020
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
ZAPRASZAMY NA WEBINARIUM - Spotkaj się online! Narzędzia przydatne do pracy zdalnej z grupą

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu 12 miesięcy tematycznych z labib.pl, które odbędzie się 25 maja o godz. 11.00. Webinarium dedykowane jest bibliotekarzom, animatorom kultury i wszystkim, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności cyfrowe.

- Jak krok po kroku przygotować i poprowadzić warsztaty online dla czytelników?
- Po jakie narzędzia sięgnąć, aby spotkanie – mimo, że odbywające się w przestrzeni wirtualnej – angażowało uczestników?

Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas spotkania. Webinarium będzie okazją do tego, żeby zobaczyć jak samodzielnie przygotować pokój do webinarium w programie ClickMeeting lub pokój do spotkania w platformie Zoom. Dowiemy się również jak uatrakcyjnić spotkania online, korzystając z narzędzi takich jak Mural, Jamboard, Story Dice czy AnswerGarden – dzięki którym możemy robić burze mózgów, zbierać odpowiedzi uczestników czy zadbać o integrację na początku spotkania.

Prowadząca:
Agata Warywoda - trenerka i bibliotekarka. Ukończyłam Informację naukową i bibliotekoznawstwo na UMCSie w Lublinie, Studium Pracy z Grupą i Zespołem w Krakowie oraz Akademię Trenerów w SWPS w Katowicach. Ze środowiskiem bibliotek jestem związana od 10 lat. Odpowiadałam za wdrożenie programu edukacji medialnej, pracę z młodzieżą oraz promocję działań biblioteki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Obecnie pracuję jako specjalista ds. działań edukacyjnych w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. Prowadzę warsztaty z zakresu m.in.: przydatnych narzędzi internetowych, przygotowywania oferty biblioteki dla różnych grup wiekowych, pracy z młodzieżą, edukacji medialnej. Jestem członkinią Stowarzyszenia LABiB oraz współtwórczynią bloga Present Simple. Współpracuję również z Akademickim Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii w Rzeszowie, gdzie przygotowuję i prowadzę warsztaty z zakresu rozwoju osobistego i pracy z grupą.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link: https://frsi.clickmeeting.pl/labib-pl-spotkaj-sie-online-narzedzia-przydatne-do-pracy-zdalnej-z-grupa/register

Przed rejestracją należy zapoznać się z "Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego" (https://www.biblioteki.org/webinaria/Wazne_informacje_dla_uczestnikow_webinariow_organizowanych_przez_FRSI0.html).

Projekt "12 miesięcy tematycznych z labib.pl" jest prowadzony przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszenie LABiB

ZAPRASZAMY NA WEBINARIUM - Spotkaj się online! Narzędzia przydatne do pracy zdalnej z grupą