- Budżet działania: 30 zł
- Czas przygotowania: 1 dzień
- Czas trwania: 1 dzień
- Liczba organizatorów: 1
- Liczba uczestników: 10
Oto kilka pomocnych wskazówek dla wszystkich, którzy mają ochotę przygotować fotobudkę w bibliotece. W kilku punktach - co nam potrzeba i dlaczego warto:-)
Sprzęt - nie musi być to lustrzanka z górnej półki. Do dobrej zabawy wystarczy zwykły aparat fotograficzny, a nawet smartfon. Biblioteki, które uczestniczyły w programie Tablety w Twojej bibliotece mogą wykorzystać iPady.
Tło - płótno rozwieszone na jednej ze ścian, lub tak jak w naszym przypadku kawałki rozwieszonej bibuły.
Gadżety - śmieszne okulary, wąsy, krawaty, muchy, maski weneckie... nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zrobili je sami. Wystarczy brystol, kolorowy papier, patyczki, nożyczki, klej i odrobina dziecięcej wyobraźni.
Teraz możemy uwolnić fantazję i zacząć pozowanie. Możemy wcielić się w bohatera książkowego, albo poczuć się jak gwiazda filmowa. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem przy robieniu zdjęć jest nasza fantazja. No i oczywiście - w grupie siła! Fotobudka to fantastyczna zabawa grupowa, zarówno dla tych małych, jak i dużych. Zawsze towarzyszą jej pozytywne emocje i miłe zaskoczenie podczas oglądania tego co uchwyciliśmy w kadrze.
Wykonane fotki można opublikować w mediach społecznościowych, na stronie internetowej biblioteki, czy blogu.
Fotobudka to fantastyczna zabawa i oryginalny sposób promocji biblioteki. W rękach bibliotekarza staje się doskonałym narzędziem na urozmaicenie wszelkiego rodzaju imprez bibliotecznych, zarówno tych plenerowych: majówka, piknik czy festyn czytelniczy, jak i okolicznościowych: Halloween, Mikołajki z Biblioteką itp.