Webinarium realizowane jest w ramach 2. edycji projektu „Rozmowy przy wspólnym stole”, jednak do udziału w nim zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką spotkania.
Podczas webinarium opowiemy o tym:
- skąd biorą się uprzedzenia i dlaczego tak dobrze się z nimi żyje,
- kim są osoby LGBT+ i o co im chodzi,
- dlaczego w ogóle rozmawiać o "takich sprawach" i dlaczego dotyczą one nas wszystkich.
Podczas spotkania odpowiemy też na Wasze pytania związane z tematyką webinarium.
Osobami prezentującymi będą:
- Ola Kaczorek - w Stowarzyszeniu Miłość Nie Wyklucza od dziewięciu lat. W tym czasie planowała strategie, współtworzyła i współredagowała publikacje, kreowała kampanie, organizowała wydarzenia i opracowywała metody edukacji i lobbingu. Od 13 lat w związku, którego nie może sformalizować w Polsce.
- Hubert Sobecki - aktywista LGBT+, edukator, scenarzysta. Od 10 lat związany ze Stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza. Współtworzył kampanie edukacyjne "Orientuj się!" oraz "Mówię, jak jest", a także "Artykuł osiemnasty" - pierwszy film dokumentalny o braku równości małżeńskiej w Polsce.
Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska - koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:
https://frsi.clickmeeting.pl/co-wiemy-a-czego-nie-chcemy-wiedziec-o-lgbt/register
Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.
Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Po spotkaniu nagranie webinarium zamieścimy na portalu biblioteki.org oraz na kanale FRSI na YouTube (https://www.youtube.com/c/fundacjafrsi).
2. edycja projektu „Rozmowy przy wspólnym stole” realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.