• Artykuł
  • Publikacja: 16.04.2020
  • Edycja: 16.04.2020
  • 0 
Z tęsknoty za czytelnikiem - uwalniamy zajęcia

W Internecie ruszyła akcja #NieZostawiamCzytelnika. Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie bardzo aktywnie w niej działa. My, pracownicy Oddziału dla Dzieci, bardzo tęsknimy za tym, że nie możemy działać stacjonarnie i prowadzić warsztatów. Ale nie zostawiamy czytelników i działamy wirtualnie. Proponujemy udział w naszych zajęciach, ale w domowym zaciszu. Na naszej stronie internetowej www.wbp.lublin.pl w każdy środowy poranek udostępniamy specjalnie przygotowane materiały, które powstały na podstawie prowadzonych przez nas warsztatów. Zachęcamy do zabawy całą rodziną. Tak naprawdę nie potrzeba nic poza tym, co każdy ma w domu, pracujemy na zwykłych materiałach papierniczych oraz książkach, do których podajemy linki lub proponujemy ich zastępstwo.

Cała zabawa ma stały rytm: na początku zachęcamy do wspólnego czytania. Może to być wskazany przez nas fragment lub inna książka z domowej biblioteczki pasująca do aktualnego tematu. Następnie wspólna zabawa, którą również można zmodyfikować do swoich potrzeb i możliwości. Na koniec zadanie plastyczne, oczywiście z materiałów które są łatwo dostępne w domu (kartki, kredki). Taką pracę można wykonać samodzielnie ;) lub razem z dzieckiem ;)

Warto, aby rodzic wcześniej zapoznał się ze scenariuszem i przygotował miejsce oraz potrzebne materiały lub dokonał własnych modyfikacji. A potem – zabawa, którą ogranicza tylko wyobraźnia!

 

Zaczęłyśmy od spotkania z piratami. W planach mamy jeszcze… Nie, nie zdradzę! Zapraszamy w każdą środę na naszą stronę internetową, aby sprawdzić, co jeszcze szykujemy!  Wszystkie wpisy są zapowiedziane we wtorek na naszym profilu facebook https://www.facebook.com/wbplublin/ . W środę na fanpage’u podany jest link do scenariusza zamieszczonego na stronie WWW. Zachęcamy też, aby dzielić się efektami pracy pod postem na portalu Facebook. Do każdego wpisu dodajemy kilka zdjęć z prowadzonych przez nas warsztatów.

W ten sposób staramy się pozostać w kontakcie z czytelnikami i choć trochę złagodzić tęsknotę za zajęciami stacjonarnymi. Cały czas pracujemy też nad nowymi tematami i już nie możemy doczekać się, kiedy ruszymy z kolejnym cyklem zajęć!