• Artykuł
  • Publikacja: 31.12.2019
  • Edycja: 02.01.2020
  • 0 
Kurs na 6+

Członkowie włodawskiego Klubu Emeryt :) PL zaliczyli kurs „O finansach … w bibliotece” na szóstkę z plusem.

Z wielkim zaangażowaniem przeszli przez pięć modułów wymaganych do zaliczenia projektu, aby nadprogramowo nauczyć się zakupów przez internet.

Dodatkowo dla zdobycia pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa nasi kursanci spotkali się z funkcjonariuszem Policji na wykładzie, którego tematem była ochrona osób starszych przed oszustwami finansowymi. Fakt, że przestępcy z powodzeniem wykorzystują narzędzia cyfrowe do wyłudzeń i kradzieży był wszystkim znany, ale przekaz od specjalisty wywarł na wszystkich wielkie wrażenie. Wiemy już, że bezpieczeństwo w sieci to podstawa. Wirtualna przestrzeń niewiele różni się pod tym względem z naszą codzienną rzeczywistością. Wszędzie obowiązuje zasada ograniczonego zaufania, jak się okazało, także wobec najbliższego sąsiada. Klucze do domu i hasła komputerowe należy strzec jak oka w głowie.

Świat cyfrowy niesie wiele zagrożeń, ale daje też nieograniczone możliwości. Co prawda pierwsze kroki wymagają odwagi, ale już następne przynoszą wiele korzyści i satysfakcji. Pięknym tego przykładem był zakup telewizora w sklepie internetowym przez naszą kursantkę.

Wszyscy absolwenci uznali, że czas poświęcony na edukację finansową był wartościowy i przyjemny. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się zarówno seniorom, jak i prowadzącym zajęcia bibliotekarzom.

 

Jacek Żurawski

Kurs na 6+