• Artykuł
  • Publikacja: 16.12.2019
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Śpiewające zakończenie projektu

Śpiewająco zakończył się projekt „ O finansach … w bibliotece” w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze. Spotkanie, które odbyło się we wtorek, 3 grudnia, było okazją do podsumowania kursu i wymiany doświadczeń.. Projekt edukacyjny Fundacji Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim skierowany był do bibliotek i ich użytkowników wieku 50+ z miejscowości do 20 tys. mieszkańców. Celem projektu było umożliwienie dorosłym czytelnikom bibliotek skorzystanie z nowej oferty, jaką jest edukacja z zakresu finansów osobistych.
W czarnoborskiej bibliotece zorganizowano szkolenia dla 20 uczestników. Przez cały listopad seniorzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez bibliotekarki, poznając szeroki zakres tematów związanych z finansami. Przy kawie i małym poczęstunku uczestnicy warsztatów dzielili się swoimi spostrzeżeniami, chwalili wykorzystaniem nowej wiedzy w praktyce. Dla niektórych udział w projekcie był również pierwszą przygodą z komputerem, tym bardziej cieszyli się więc z własnych sukcesów. Udział w projekcie miał dla naszych seniorów nie tylko wymiar edukacyjny – był także okazją do wyjścia z domu i miłego spędzenia czasu w bibliotece. Uczestnicy zajęć bardzo pozytywnie ocenili organizowane szkolenie i już pytali o następną edycję.
Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat ukończenia kursu oraz mały prezent- książkę pt. „Sprawny umysł. Aktywności wspomagające funkcje poznawcze w wieku senioralnym”.
Nasi aktywni seniorzy szybko przejrzeli zawartość książki i już po chwili wspólnie śpiewali piosenkę „ Upływa szybko życie”. Była to niezapomniana chwila, bo zarówno bibliotekarkom jak i uczestnikom projektu trudno było się rozstać.

Śpiewające zakończenie projektu