• Artykuł
  • Publikacja: 31.10.2019
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
6 edycja „O finansach… w bibliotece” - 4 moduł Zakupy przez Internet
30 października 2019 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej odbyło się spotkanie poświęcone zakupom przez Internet. Było to czwarte spotkanie z seniorami w ramach 6. Edycji programu „O finansach… w bibliotece”.

Kursanci podczas spotkania zapoznali się ze zwyczajami zakupowymi naszych rodaków. Dowiedzieli się jakie grupy wiekowe z rozbiciem na kobiety i mężczyzn dokonują zakupów w sieci w poszczególnych grupach towarów.

Teoria… teorią, lecz najwięcej emocji wzbudziły praktyczne prezentacje ukazujące możliwości dokonywania zakupów przez Internet. Omówiona została jedna z porównywarek cen, serwis Allegro oraz wyszukiwanie połączeń połączone z zakupem biletów na stronie PKP i e-podroznik.

Moduł okazał się bardzo rozległy - ponad 60 slajdów samej teorii – zabrakło więc nieco czasu, w związku z czym nasi seniorzy po raz pierwszy otrzymali zadanie domowe :).

Projekt „O finansach…  w bibliotece – 6. Edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.