• Artykuł
  • Publikacja: 27.02.2019
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Znamy datę pierwszego BiblioLABu w 2019 roku!

Już 11 kwietnia spotkamy się w Zabrzu na pierwszym w 2019 roku BiblioLABie. BiblioLAB to propozycja innowacyjnej, aktywnej formy spotkania bibliotekarzy organizowanej przez Stowarzyszenie LABiB oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Pilotażowa edycja wydarzenia miała miejsce 28 września 2017 r. w Lublinie. Od tego czasu odbyło się 6 BiblioLABów w całej Polsce.

Śląski BiblioLAB odbędzie się w wyjątkowej i niezwykle inspirującej przestrzeni zrewitalizowanej Łaźni Łańcuszkowej, która kiedyś służyła górnikom, a wiosną 2019 roku ugości bibliotekarzy bibliotek publicznych i bibliotek szkolnych. Podczas wykładów, warsztatów i dwóch sesji prezentacji dobrych praktyk, skoncentrowanych wokół tematów nowych technologii, literatury dziecięcej i pracy z dziećmi oraz promocji bibliotek, bibliotekarze będą mogli odkryć pokłady innowacyjności, drzemiące w realizowanych przez nich na co dzień działaniach. Będzie to też świetna okazja do wymiany wzajemnych doświadczeń oraz zainspirowania się do podejmowania kolejnych wyzwań.

Zapraszamy więc na wyjątkowe wydarzenie w niesamowitym otoczeniu wszystkich zainteresowanych. Nabór rozpocznie się z początkiem marca. Do zobaczenia w Zabrzu!

Kontakt do koordynatora BiblioLABu w województwie śląskim: Szymon Wałowski, tel. 513191971
Znamy datę pierwszego BiblioLABu w 2019 roku!