• Artykuł
  • Publikacja: 09.12.2018
  • Edycja: 09.12.2018
  • 0 
O Zofii co zbierała kolory ... w Zabrzu #czytamsobiezkotylionem #100latniepodleglosci

Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki w Zabrzu przyłaczyła się do obchodów stulecia odzyskania Niepodległości Polski organizując zajęcia na podstwaie książki "O Zofii, co zbierała kolory" Angeliki Kuźniak z serii "Czytam sobie z kotylionem" wydawnictwa Egmont. Zajęcia miały być przede wszystkim możliwością ciekawego spotkania dzieci ze sztuką. Większość dzieci po raz pierwszy widziało prace Zofii Stryjeńskiej umieszczone w wirtualnej galerii. Zachwycały się barwami jej prac ale też samym stylem tworzenia postaci. Najzabawniejsza ale myślę, że bardzo cenna była uwaga chłopca o tym , że to niesamowite, że w internecie są takie ciekawe rzeczy a on zna tylko yt i portal z grami...

Po wspólnym, głośnym, samodzielnym przeczytaniu przez dzieci książki i obejrzeniu wielu prac atystki,odpowiedziały na wszytskie pytania dotyczące tekstu i zabrały się do pracy artystycznej.

Na zakończenie zajęć dzieci stworzyły galerię swoich prac na regale i zabrały do domu wykreślankę z kolorami.

Polecam wszystkim organizację takich zajęć, bo bardzo interesują dzieci i inspirują do poszuwań. Moi mali czytelnicy są już umówieni na spotkanie o innych malarzach :)

 

czytamsobiezkotylionem #100latniepodleglosci

facebook.com/bibliotekazkotem