O Zofii co zbierała kolory


28 listopada uczniowie klas 1 i 3 SP w Boguszewie wzięli udział w zajęciach bibliotecznych (zorganizowanych przez Filię Biblioteczną w Boguszewie) upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach akcji "Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce - moja wolność!", a oparte były na książce "O Zofii co zbierała kolory" Angeliki Kuźniak.

Podczas zajęć dzieci wspólnie odczytały wyżej wymienioną książkę poznając historię wybitnej malarki dwudziestolecia międzywojennego - Zofii Stryjeńskiej, następnie skanując kody QR odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanej opowieści. Uczestnicy zajęć zostali także zapoznani z kolekcją obrazów artystki, a towarzyszył im przy tym robot Photon. Dzieci próbując wcielić się w rolę Zofii postanowiły stworzyć barwy pochodne mieszając ze sobą barwy podstawowe; dowiedziały się także jak powstaje tęcza.

Celami zajęć było doskonalenie czytania i uważne słuchanie czytanego tekstu, poznanie postaci i malarstwa Zofii Stryjeńskiej, rozwijanie umiejętności programowania i pracy z nową technologią, wzbogacenie leksyki, poznanie barw podstawowych i pochodnych, umiejętność wymienienia kolorów, które tworzą tęczę.

Zajęcia były inspiracją dla dzieci uczestniczących w zajęciach (a także innych dzieci ze szkoły) do udania się w lokalne miejsce pamięci. Tam, odśpiewany został hymn narodowy, po czym sołtys wsi, a jednocześnie dyrektor szkoły, przybliżyła dzieciom historię lokalnych bohaterów, którzy niegdyś walczyli o Polskę.

Galeria:

Utworzono: 11/30/2018
Zaktualizowano: 12/03/2018

Załączniki: