• Artykuł
  • Publikacja: 20.05.2016
  • Edycja: 23.05.2016
  • 1 
Zapraszamy na webinarium „Wiedza to potęga: Jak wspierać mieszkańców w zdobywaniu informacji publicznych?”

31 maja (wtorek) o godzinie 10.00 zapraszamy na ostatnie z cyklu webinariów w ramach miesiąca tematycznego „Obywatelsko i po sąsiedzku” na portalu labib.pl.

Podczas webinarium będziemy mówić:

• o przykładach lokalnych działań, w których konieczne było zdobycie różnych informacji z urzędów, szkół i szpitali;

• o tym, jak uzyskać informację publiczną i skąd wiadomo, że nam ona przysługuje;

• o tym, jak potrzebnych informacji szukać w Internecie i czy tak pozyskanym informacjom możemy zaufać.

Do udziału w webinarium zapraszamy bibliotekarki i bibliotekarzy, którzy chcą wspierać aktywność mieszkańców i mieszkanek lub pomóc swojej społeczności w rozwiązaniu konkretnego problemu. Zapraszamy również te instytucje, które stale edukują swoich użytkowników i użytkowniczki w tematach obywatelskich. Do udziału zachęcamy też biblioteki, dla których temat dostępu do informacji publicznej jest całkiem nowy. Prawo do informacji jest tak podstawowym prawem, że każda osoba uczestnicząca w spotkaniu może dowiedzieć się czegoś, co okaże się dla niej przydatne.

W trakcie webinarium osoby uczestniczące będą miały możliwość zadawania pytań związanych z tematyką spotkania i uzyskania na nie odpowiedzi.


Osobą prezentującą będzie Szymon Osowski – prawnik i trener, absolwent Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych. W Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska od 2007 roku. Współtwórca jednego z głównych programów Sieci, skupionego na dostępie do informacji publicznej (www.informacjapubliczna.org). Od 2010 roku Prezes Zarządu Sieci. Na co dzień śledzi, jak wygląda tworzenie prawa w obszarze jawności i praw obywatelskich, przygotowuje sprawy sądowe, zbiera wypracowaną wiedzę i kontaktuje się z ludźmi z całej Polski. Od 2012 co roku umieszczany w rankingu najbardziej wpływowych prawników przez Dziennik Gazeta Prawna.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy 31 maja o 10:00 kliknąć link:

https://labib-frsi.clickwebinar.com/miesiac-tematyczny-labib-pl

Przed udziałem w webinarium należy zapoznać się z informacjami organizacyjnymi i technicznymi, w tym z Zasadami udziału w spotkaniach online organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego: http://bit.ly/228IaIt.