• Artykuł
  • PUBLIKACJA: 15.04.2016
  • EDYCJA: 15.04.2016
  • 0 
Zapraszamy na webinarium „Jak zorganizować Żywą Bibliotekę?”

20 kwietnia (środa) o godzinie 10.00 zapraszamy na trzecie z cyklu webinariów w ramach miesiąca tematycznego „Wielokulturowość w praktyce” na portalu labib.pl.

Żywa Biblioteka to międzynarodowy ruch na rzecz praw człowieka i różnorodnego społeczeństwa, który stosuje prostą metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i dyskryminacji. Do udziału w webinarium zachęcamy szczególnie osoby, które chcą lepiej poznać metodę Żywej Biblioteki, by w przyszłości zorganizować takie wydarzenie w swojej miejscowości.


Podczas webinarium będziemy mówić o:

• historii Żywej Biblioteki – jej początkach w Kopenhadze oraz o tym, jak ten ruch zmieniał się na przestrzeni lat w Polsce;

• tym, gdzie i dla kogo można zorganizować Żywą Bibliotekę;

• doborze, poszukiwaniu i przygotowaniu Żywych Książek;

• dwunastu krokach organizacji Żywej Biblioteki (od formowania zespołu do ewaluacji);

• dostępnych narzędziach i materiałach do wykorzystania.

W trakcie webinarium osoby uczestniczące będą miały możliwość zadawania pytań związanych z tematyką spotkania i uzyskania na nie odpowiedzi.


Osobą prezentującą będzie Dorota Mołodyńska-Küntzel – trenerka edukacji pozaformalnej, absolwentka kulturoznawstwa i italianistyki. Od 2007 roku koordynuje Żywą Bibliotekę Wrocław, od 2014 roku jest koordynatorką sieci Żywa Biblioteka Polska – punktu kontaktowego Human Library Organization w Polsce. Zrealizowała prawie 20 Żywych Bibliotek i 10 szkoleń (w tym szkoleń międzynarodowych) dla organizatorek i organizatorów Żywych Bibliotek. Prezeska Stowarzyszenia Diversja.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska , koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy 20 kwietnia o 10:00 kliknąć link:

https://labib-frsi.clickwebinar.com/miesiac-tematyczny-labib-pl ** **

Przed udziałem w webinarium należy zapoznać się z informacjami organizacyjnymi i technicznymi, w tym z Zasadami udziału w spotkaniach online organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego: http://bit.ly/228IaIt.


Ostatnie webinarium z cyklu „Wielokulturowość w praktyce”: **Podróżująca tęsknota: Syria – mozaika Wschodu ** odbędzie się 27 kwietnia (środa) o 10.00. ** Osobą prezentującą będzie ** Karima Kanjo (edukatorka kulturowa). Na webinarium wymagana jest wcześniejsza rejestracja [ link do rejestracji ].

 

Zachęcamy również do śledzenia artykułów i inspiracji, które pojawiać się będą na portalu labib.pl, a także do dzielenia się tam własnymi dobrymi praktykami czy inspirującymi materiałami związanymi z tematyką wielokulturowości!