• Artykuł
  • Publikacja: 15.11.2023
  • Edycja: 15.11.2023
  • 0 
BOOM3! Na Na komiksy i gry planszowe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicach Borowych
Do udziału w zajęciach w ramach akcji „BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”, zaprosiliśmy dzieci z Klubu Gier Planszowych, który działa w naszej Bibliotece.
W pierwszej części spotkania, uczestnicy zapoznali się z komiksem pt. „Smerf, który czuł się odrzucony” z serii Smerfy i świat emocji,  autorstwa F. i T. Culliforda.
Książeczka porusza ważny temat – odrzucenia i prześladowania ze strony innych. Wspólnie omówiliśmy przykłady na to, na jakie przykrości został narażony smerf Słabeuszek i co trzeba zrobić, aby w prawdziwym życiu przeciwstawić się prześladowcy, który atakuje nas lub osobę z naszego otoczenia. Dzieci czynnie wzięły udział w dyskusji, podając przykłady ze szkoły lub podwórka, gdzie spotkały się z odrzuceniem i jak na to reagowały. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że aby zapobiec takim sytuacjom, trzeba pokonać strach wobec prześladowcy i sprzeciwić się, a jeśli to nie pomoże, powiedzieć o wszystkim osobie dorosłej.
W drugiej części spotkania zagraliśmy w grę „Polska luxtorpeda”. Jest to gra karciana, przy której świetnie mogą bawić się młodsi i starsi. W grze występują różne postaci i obiekty związane z polską kulturą, historią i przyrodą. Jednak żeby wygrać, nie trzeba ich znać - o zwycięstwie zadecydują pamięć i refleks!
Gra bardzo przypadła do gustu uczestnikom, było mnóstwo radości i śmiechu. Na pewno wykorzystamy „Polskę luxtorpedę” podczas kolejnych zajęć w Bibliotece. Członkowie Klubu Gier Planszowych okrzyknęli ją najlepszą z gier.
BOOM3! Na Na komiksy i gry planszowe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicach Borowych