• Artykuł
  • Publikacja: 15.11.2023
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 1 
Boom3! Na komiksy i gry planszowe w słupeckiej bibliotece

Boom na komiksy i gry planszowe rozpoczęliśmy wspólnie z czwartoklasistami, z którymi poznawaliśmy tajniki komiksu. Podzieliliśmy się z dziećmi fascynującą teorią na temat komiksów. Po teoretycznym wstępie przyszedł czas na praktykę. Dzieci miały okazję samodzielnie tworzyć własne komiksy podczas warsztatów. Kreatywność kwitła, a pomysły krążyły wokół jak superbohaterowie! "Przygody Koziołka Matołka", "Hobbit", "Minecraft" posłużyły za przykłady w dalszej przygodzie z komiksem. Na podstawie Legendy o Słupcy chłopcy i dzięwczęta stworzyli swoje własne komiksy, które po złączeniu w jedną całość, stworzyły komiksową historię miasta. Tworzenie komiksu to wcale nie taka łatwa praca, ale nasi mali goście dali radę.
To był fantastyczny dzień pełen nauki i zabawy.

Na tym nie koniec. Kolejne spotkanie odbyło się z okazji Dnia Gier Planszowych, które rozpoczęliśmy od pogawędki z trzecioklasistami ze szkoły podstawowej. Okazało się, że dzieci grają w gry o różnorakiej tematyce, jednak do najczęściej wymienianych należą Minecraft i Eurobiznes.
Nasi goście na rozgrzewkę mieli za zadanie wypełnić kreatywne bingo - należało znaleźć i dopasować do opisu odpowiednią osobę w klasie. To zadanie doskonale sprawdzało poziom znajomości między sobą. Widać, że szkoły są dobrym miejscem do nawiązywania przyjaźni.
Po tym ćwiczeniu przyszła kolej na edukacyjne planszówki. Trzecioklasiści udowodnili, że podczas grania w gry planszowe można jednocześnie świetnie się bawić i poszerzać wiedzę m.in. ze słowotwórstwa oraz logicznego myślenia.

Tematem kolejnego spotkania, tym razem z innymi trzecioklasistami była empatia. Podczas interaktywnego spotkania rozmawialiśmy m.in. o tym, co to znaczy rozumieć i współczuć innym osobom. Uczniowie byli niesamowicie zaangażowani w dyskusję. Na zakończenie dzieci mogły zrelaksować się, grając w gry planszowe. Toczyła się burzliwa, ale zdrowa rywalizacja. Nie było przegranych. Podczas zajęć z grami planszowymi dzieci doskonaliły swoje umiejętności intelektualne, rozwijały aspekty społeczne i technologiczne. Zabawa z grami kształtuje m.in. takie cechy charakteru, jak empatia.

Boom3! Na komiksy i gry planszowe w słupeckiej bibliotece