• Artykuł
  • Publikacja: 15.11.2023
  • Edycja: 15.11.2023
  • 0 
“BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” w Zespole Szkół im. ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

Nasza szkolna biblioteka wzięła w tym roku udział w akcji czytelniczej “BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”. W jej ramach księgozbiór biblioteczny został uzupełniony o przekazane w ramach akcji dwie gry planszowe (“Polska Luxtorpeda” i “Pitagoras”) oraz następujące komiksy: “Smerf, który stracił przyjaciela”;Smerf, który czuł się odrzucony”;Kopernik. Centrum wszechświata”; “Era dinozaurów. Straszne jaszczury, czyli dinozaury triasu. Tom 1”; “Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia”; komiksy z serii Gigant Poleca (“W Mikroświecie”, “Złoty Jubileusz”, “Szczęśliwy Traf”).

W ramach akcji zostały przeprowadzone dwie lekcje biblioteczne, w których wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Podczas zajęć dzieci wysłuchały fragmentu komiksu “Smerf, który stracił przyjaciela”, a także wspólnie przypomniały sobie imiona znanych im smerfów. Na koniec każdy z uczniów zastanawiał się, w czym jest dobry i ozdabiał czapkę smerfa w ten  sposób, by pokazać, co jest jego mocną stroną. Drugie zajęcia biblioteczne dotyczyły Mikołaja Kopernika. Na początku dzieci wysłuchały fragmentu komiksu “Kopernik. Centrum wszechświata” i obejrzały dwa krótkie filmy w serwisie Youtube przybliżające postać naukowca. Następnie uczniowie wymieniali zasługi Mikołaja Kopernika oraz stworzyli plakat przedstawiający Układ Słoneczny i ilustracje obrazujące postać naukowca.

Otrzymane w ramach akcji komiksy i gry planszowe oraz przeprowadzone zajęcia bardzo zaciekawiły uczniów i rozwinęły ich zainteresowania.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą znajdziecie na stronie internetowej naszej szkoły: https://zsjuchnowiec.edupage.org/news/?gtnid=516#news-516 
Nauczyciele bibliotekarze Zespołu Szkół im. ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

 “BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” w Zespole Szkół im. ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym