• Artykuł
  • Publikacja: 13.11.2023
  • Edycja: 13.11.2023
  • 1 
„KomiksoGranie w będzińskiej Bibliotece!”

Wielkie BOOM! rozdźwięczało w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Nowe komiksy i gry planszowe wpadły z impetem do Oddziału dla dzieci i młodzieży i dobrze w nim zamieszały. A wszystko to dzięki udziałowi naszej biblioteki w akcji „Boom! Na komiksy i gry planszowe” realizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Story House Egmont sp. z o.o.. Kolorowe tytuły, bohaterowie i dymki przypadły Czytelnikom do gustu. Smerfy opowiedziały o emocjach, Disneyowi bohaterowie nauczali o dziejach Ziemi, a Kaczor Donald rozśmieszył. Zajęcia edukacyjne z okazji jego 550 rocznicy swoich urodzin przeprowadził sam Mikołaj Kopernik! Dzięki komiksowi „Kopernik. Centrum wszechświata”, której autorem jest Jordi Bayarri zostało zorganizowane spotkanie dla uczniów, w trakcie którego kosmos stał się bliższy dzieciom, a sam Kopernik pokazał się z innej (mniej znanej) strony.

Odbyło się także drugie spotkanie, tym razem z edukacyjnymi grami planszowymi. „Polska Luxtorpeda” oraz „Pitagoras” wciągnęły w rozgrywkę bez końca. Wielbiciele matematyki poświęcili się działaniom, od których kręciło się w głowie. Humaniści natomiast odjechali wraz z Luxtorpedą, która nie tylko sprawdziła ich umiejętność zapamiętywania, ale także pozwoliła przyswoić wiele faktów. Zabawy nie było końca, a emocje aż kipiały.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu naszej biblioteki, gdzie można obejrzeć pełną relację fotograficzną z wesołych zajęć ;)

Zajęcia KOMIKSOWE:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02n3fhB6AfNWYkgYMVWM66MHsdQikFRsiK8zAbZmZj411rfYvLXMdRb3iA4rbm6hg8l&id=100064873650544

Zajęcia PLANSZÓWKOWE:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02sP4RE1h5brPHXWfSKB7ktdypGJz6a1Mn8hFRbcyJpdnEAp1VkAEbjN9FEFGS2TiXl&id=100064873650544


„KomiksoGranie w będzińskiej Bibliotece!”