• Artykuł
  • Publikacja: 24.04.2023
  • Edycja: 24.04.2023
  • 0 
Festiwal Sektor 3.0 Learn & Grow: Jak rozwijać się i uczyć skuteczniej dzięki technologii?

Jak nawigować w zmieniającym się środowisku pracy i przytłaczającej ilości informacji? Jak hybrydowo zarządzać wiedzą i kompetencjami w zespołach? Jaką rolę mogą pełnić tu narzędzia cyfrowe? O tym już wkrótce opowiedzą eksperci i ekspertki Festiwalu Sektor 3.0, który w dniach 17-18 maja br. odbędzie się online i w Warszawie.

Obecnie mamy wiele możliwości wyboru tego jak, kiedy i czego się chcemy się uczyć i w jaki sposób rozwijać. Jednocześnie, wskutek niesamowitej dynamiki rozwoju technologii i przyrostu wiedzy, potrzeba zdobywania nowych kompetencji pojawia się znacznie szybciej, niż potrafimy się ich nauczyć. Dlatego coraz częściej potrzebujemy konkretnych wskazówek i skutecznych narzędzi, które pomogą nam uczyć i rozwijać się szybciej oraz efektywniej. Z myślą o tym organizowana jest kolejna edycja Festiwalu Sektor 3.0, który w tym roku odbędzie się pod hasłem Learn & Grow.

- Celem Festiwalu jest prezentowanie aktualnych trendów ze świata nowych technologii oraz  pokazywanie, jak w praktyce wdrażać nowoczesne strategie i narzędzia cyfrowe w codziennych działaniach - mówi dr Dawid Szarański, dyrektor programu Sektor 3.0. - W tym roku w sposób szczególny koncentrujemy się na wsparciu indywidualnego rozwoju oraz uczenia się dzięki wykorzystaniu nowych technologii, w szczególności odniesiemy się do dynamicznego rozwoju AI - dodaje.

Wśród zaproszonych ekspertów są m.in. Dominika Bettman (Microsoft), dr Krzysztof Wojewodzic (Escola), prof. Marcin Napiórkowski, Paula Bruszewska (Zwolnieni z Teorii), Simon Howson-Baggott (LinkedIn), prof. Aleksandra Przegalińska (Akademia Leona Koźmińskiego), Łukasz Pietrzak (Google Polska), Hei-Yue Pang (Inco Academy), Bartek Pucek (pucek.com), Shipra Karan (Miro), dr Konrad Ciesiołkiewicz (Fundacja Orange), Aleksandra Brzozowska (Ringier Axel Springer Polska), Filip Springer (pisarz i fotograf), Loes Damhof (UNESCO Chair, Hanzel University of Applied Sciences), Karol Kapuściński (No Fluff Jobs), prof.  Katarzyna Śledziewska (DELab UW), Michał Kuryłek (YouTuber), Magdalena Bigaj (Instytut Cyfrowego Obywatelstwa), Aleksandra Bis (Dare IT), Karol Kapuściński (No Fluff Jobs), Sandra Kublik (Cohere), (Uniwersytet Warszawski), Dagmara Pakulska (My Digital Life) oraz Mike Taylor (Nationwide).

Ucz i rozwijaj się dzięki nowym technologiom

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się kilkanaście wystąpień, rozmów i dyskusji, w ramach których poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • Transfery kompetencji: jak technologie zmieniają warunki uczenia się: jak transfer wiedzy i danych zmieniają rynek pracy, jak uczą się Zetki, Millenialsi, Gen-X i boomersi?
  • Edukacja w działaniu: jak zarządzać hybrydowo wiedzą i kompetencjami w zespole, jak wdrożyć kulturę zwinnego uczenia się w organizacji, jak współpracować ze sztuczną inteligencja?
  • Narzędzia rozwoju: jak uczyć się zwinnie i skutecznie z wykorzystaniem technologii, jak zarządzać wiedzą i budować cyfrowy drugi mózg, upskilling, reskilling, szkolenia - co wybrać?

Pierwszy raz w wersji hybrydowej

Pierwszego dnia Festiwal będzie dostępny online, a nadawany ponownie z warszawskiego Kampusu Innowacji CIC. Drugiego dnia odbędą się stacjonarne warsztaty typu master class i networking przy kawie w Google for Startups Campus Warsaw w Centrum Praskim Koneser. Dla społeczności Festiwalu będzie to pierwsza okazja od czterech lat do spotkania twarzą w twarz.

Poznamy laureata Nagrody Sektor 3.0

Podczas Festiwalu zostanie wręczona Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 w wysokości 40 tys. zł. 

- Misją Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 jest docenienie organizacji, które umiejętnie i efektywnie wykorzystują nowe technologie w codziennych działaniach. Skuteczność organizacji pozarządowych wynika nie tylko z właściwego podejścia do problemów społecznych, ale także z odpowiedniego doboru narzędzi dzięki którym docierają ze swoją pomocą do możliwie najszerszego grona odbiorców - wyjaśnia Radosław Jasiński, dyrektor programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Kapituła nagrodzi te organizacje, które jej zdaniem najlepiej wykorzystują technologie i zaprezentuje je, jako pozytywny przykład. Laureaci otrzymają dofinansowanie na działania statutowe.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji na stronie https://2023.sektor3-0.pl/

Festiwal Sektor 3.0 realizowany jest w ramach programu „Sektor 3.0” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a jego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Organizatorzy: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Patroni Honorowi: Akademia im. Leona Koźmińskiego, DELab UW, GOV TECH Polska, Prezydent M. st. Warszawy

Partnerzy Instytucjonalni: Innovation Campus, Ringier Axel Springer Polska

Główny Patron Medialny: Onet

Partnerzy Technologiczni: Microsoft, Orange, Google

Partnerzy Wspierający: No Fluff Jobs, CIC Warsaw, District Hall, Trend House, Fundacja Venture Cafe Warsaw, Koalicja na rzecz Polskich Innowacji, Miro, My Digital Life, WUD Silesia, Wikimedia

Patroni Medialni: Daily Web, ngo.pl, The Re:view

 

Festiwal Sektor 3.0 Learn & Grow: Jak rozwijać się i uczyć skuteczniej dzięki technologii?