• Artykuł
  • Publikacja: 19.01.2023
  • Edycja: 19.01.2023
  • 0 
Biblioteka z tenisem stołowym

Z pewnością biblioteka, przede wszystkim, jest miejscem dla księgozbioru, ale nie Filia Biblioteczna w Kamieniu Górowskim!
U nas, wśród książek, swoje miejsce znalazł stół do tenisa stołowego. Rozwiązanie to, z pewnością niekonwencjonalne, okazało się strzałem w dziesiątkę. Bez wątpienia każdy z nas choć raz w życiu grał w tenisa stołowego i niezależnie od tego, czy szło mu dobrze czy nieco gorzej, gra ta sprawiała wiele radości. Tę właśnie radość wprowadza do biblioteki obecność stołu, który zawsze otaczają dzieci i młodzież. Stół niczym magnes przyciąga do biblioteki, niejednokrotnie gracze zostają czytelnikami, dzięki temu, że grając obcują z księgozbiorem i zazwyczj coś ciekawego dla siebie znajdą. Filia, dzięki obecności stołu, tętni życiem, jest miejscem spotkań, zdrowej, sportowej rywalizacji. Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej w filii zorganizowane zostało Szkolenie Tenisowe, które brawurowo poprowadziła Katarzyna Osińska, zawodniczka pierwszej ligi kobiet tenisa stołowego.
W taki oto sposób przyciągamy czytelników do naszej biblioteki, niekonwencjonalnie, ale bardzo skutecznie a przecież o to chodzi.

Biblioteka z tenisem stołowym