• Artykuł
  • Publikacja: 15.11.2022
  • Edycja: 15.11.2022
  • 0 
Gimnastyka szarych komórek w GBP w Sernikach

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sernikach postanowiliśmy odczarować szary listopadowy poniedziałek i na przekór kiepskiej pogodzie dobrze się bawić. Do dobrej zabawy wykorzystaliśmy gry pozyskane w akcji BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”, której organizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wraz z Wydawnictwem Store House Egmont.
          Przygotowania do partyjki w Ubongo sprowokowały dyskusję o możliwościach ludzkiego mózgu. Uczniowie klasy 5 ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce podzielili się swoimi sposobami na ćwiczenie szarych komórek. Chętnie opowiadali co jest dobrym „paliwem” dla mózgu i jak należy „dbać”o mózg aby jego funkcje były na najwyższym poziomie.
          Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę – ćwiczenie logicznego myślenia przy pomocy gier! Klasa 5 bardzo starannie przyłożyła się do tej gimnastyki. Po kilku rozdaniach grupy zminiały stolik żeby przetestować kolejną grę. Było dużo śmiechu i okrzyków satysfakcji z rozwiązanej zagadki. Uczniowie bardzo pozytywnie ocenili nowo poznane gry i zapowiedzieli się na kolejne rozgrywki.

Gimnastyka szarych komórek w GBP w Sernikach