• Artykuł
  • Publikacja: 15.11.2022
  • Edycja: 15.11.2022
  • 0 
Emocje w komiksie czyli BOOM2! GBP Horyniec-Zdrój

Czym są emocje? Ile rodzajów emocji można wyróżnić? Na naszym spotkaniu dzieci wykazały się ogromną znajomością podjętego tematu. Każdy z uczestników miał za zadanie odnależć w wybranym komiksie postacie przedstawiające konkretne emocje - radość, smutek, złość oraz zdziwienie. Nastepnie przeczytać co w danej chwili konkretna postać z komiksu powiedziała. To była świetna zabawa. Kolejną częścią zajęć była próba rozpoznania emocji u wybranych osób spośród dzieci, kolejno identyfikacja z odpowiednią z nich. Jak się okazało wszyscy zadeklarowali, że są radośni.
W drugiej części spotkania rozmawialiśmy o wartości komiksu - dzieci jako początkujący czytelnicy zgodnie stwierdziły, że komiksy są bardzo fajną alternatywą dla nich ze względu na to, że jest mało tekstu, a dużo obrazków. Ponadto opowiadały o wybranych przez siebie komiksach (Kajko i Kokosz, Kaczor Donald, Trzej Muszkieterowie, Toy Story, Epoka Lodowcowa).
To były bardzo inspirujące i wartościowe zajęcia - dzieci z chęcią powtórzą podobne w najbliższym czasie.
Spotkanie odbyło się dzięki udziałowi w akcji "BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece", oraz otrzymanemu pakietowi komiksów i gier.

Emocje w komiksie czyli BOOM2! GBP Horyniec-Zdrój