• Artykuł
  • Publikacja: 14.11.2022
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu

W czwartkowe przedpołudnie gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Papuszy w Żaganiu były siedmiolatki z PSP nr 2. Ich wizyta odbyła się w ramach akcji „BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”.

Tematem spotkania był sposób wyrażania uczuć za pomocą komiksów.

Na wstępie nasi goście dowiedzieli się, co to jest komiks. Mówiliśmy też o tym, w jaki sposób możemy wyrażać nasze uczucia. Zapytałyśmy dzieci, czy potrafią swoją buzią wyrazić konkretną emocję? Jedni byli bardziej przekonujący, inni mniej, ale każde dziecko podołało wyzwaniu. W dalszej części nasi goście podzielili się na 3 grupy. Każda z nich otrzymała komiks i się z nim zapoznała. Kolejnym punktem była zabawa. Uczestnicy mieli za zadanie skupić się na poduszkach z namalowanymi emocjami i odszukać je w komiksach. Następna zabawa dotyczyła narysowania wybranej emocji na kartce papieru. Jedna grupa rysowała, a druga odgadywała. Dzieci poradziły sobie z tym świetnie. Na zakończenie postanowiliśmy zagrać w grę karcianą nawiązującą do komiksu ,,Kajko i Kokosz” i pobawić się w gry logiczne „Ubongo Trigo” oraz „Ubongo extreme” .
Zobacz tutaj

Bardzo cieszymy się, że dzieci chętnie z nami pracowały i żywo reagowały na nasze pomysły. Okazało się, że komiks może być wstępem do super zabawy.

Akcja zrealizowana została dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Story House Egmont sp. z o.o.

BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu