• Artykuł
  • Publikacja: 14.11.2022
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w Bibliotece Publicznej Gminy Linia

W ubiegłym miesiącu zdobyliśmy pakiet komiksów i gier planszowych dla naszych czytelników w konkursie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i wydawnictwa Story House Egmont „BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”.

Dnia 10.11.2022 r. przeprowadziliśmy w bibliotece w Strzepczu zajęcia dla dzieci na temat planszowych gier logicznych. Na początek było trochę teorii – czym są gry planszowe, czym charakteryzują się gry logiczne, jakie umiejętności pomagają uzyskać dobre wyniki w rozgrywkach. Najbardziej znane gry logiczne to szachy, sudoku i pasjans. Zaprezentowaliśmy książki z naszych zbiorów na temat budowy i działania mózgu, obejrzeliśmy wspólnie fragment filmu „Jak działa mózg”.

Następnie przyszedł czas na trening szarych komórek – zabawę „prawda-fałsz”. Po usłyszeniu zdania dzieci błyskawicznie decydowały czy jest ono prawdziwe (podniesienie rąk do góry) czy fałszywe (klaśnięcie w dłonie). Aby wytrenować mózg potrzebne są ćwiczenia, granie w gry logiczne, dotlenienie poprzez ruch, ćwiczenia fizyczne, śmiech, przebywanie na świeżym powietrzu i czytanie książek.

Po treningu nastąpiły rozgrywki w czterech grupach, które prowadzili nasi wolontariusze z VIII A. W ruch poszły 3 gry Ubongo w różnych wariantach oraz gra Szkoła latania na podstawie Kajko i Kokosza. Wzbudziły one wiele emocji, uśmiechu, a czasami nerwów i zwątpienia. Za tydzień znów się spotkamy!

Planszowa relacja z zajęć

BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w Bibliotece Publicznej Gminy Linia