• Artykuł
  • Publikacja: 10.06.2022
  • Edycja: 10.06.2022
  • 1 
Summer Books- letnia filia biblioteczna przy Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim

Zapraszamy do letniej biblioteki na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim!

4 czerwca otworzyliśmy Summer Books, letnią filię biblioteczną przy Stawach Walczewskiego. Zapraszamy w każdy weekend w godzinach 12:00-20:00 po dobrą książkę, na animacje dla dzieci i czas wolny spędzony na leżaku.

Summer Books powstała w ramach projektu "Książka na leżaku", który jest realizowany na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim w okresie od czerwca do początku września. Stawy Walczewskiego w okresie wakacyjnym to dla grodziszczan, mieszańców ościennych gmin i turystów "grodziskie morze". Utworzona właśnie plenerowa biblioteka to miejsce, w którym można wypożyczać książki i czytać je na miejscu, podczas spędzania czasu na plaży. Pomysł na sezonową bibliotekę powstał po analizie działań, jakie biblioteka podejmowała w ubiegłych latach, włączając się w plenerowe wydarzenia organizowane w Grodzisku Mazowieckim. Te jednodniowe wydarzenia pokazały duże zainteresowanie ofertą biblioteki. Summer Books jest bibliotecznym punktem, który oferuje nie tylko wypożyczanie książek, ponieważ jest również przestrzenią animacyjno-kulturalną. Utworzyliśmy strefę planszówek, strefę warsztatów, animacji dla dzieci, w tym zabaw o charakterze survivalowym, międzypokoleniowym. Ponadto w projekcie realizujemy "Podwieczorek z książką" oraz spotkania autorskie.

Summer Books działa w każdą sobotę i niedzielę od czerwca do początku września w godzinach 12:00-20:00 na Stawach Walczewskiego.

W każdą niedzielę w godzinach 14:00-16:00 zapraszamy na animacje dla dzieci.

Realizacja projektu odbywa się w roku obchodów 500-lecia nadania praw miejskich Grodziskowi Mazowieckiemu.

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje. Edycja 2022.

Zachęcam do oglądania zdjęć z otwarcia Letniej Biblioteki: 
https://drive.google.com/drive/folders/17Way0zfHYS906S5M103t4hA-SFDQitZN?usp=sharing