• Artykuł
  • Publikacja: 09.12.2021
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
2.Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek

18 stycznia 2022 r. odbędzie się 2. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Nie daj wypalić!” współorganizowane przez Grupę InicJaTyWy i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Podczas pierwszej edycji forum rozmawialiśmy o liderkach i liderach w zmianie, o tym jak dużą sztuką jest zarządzanie instytucją kultury w dzisiejszej, zmieniającej się, pandemicznej rzeczywistości. Przed dyrektorkami i dyrektorami bibliotek stoją obecnie zupełnie nowe wyzwania. Jak dostosować ofertę instytucji do zmieniających się potrzeb, jak wzmocnić zespół i jak w tym wszystkim nie zgubić siebie?

I dlatego też podczas kolejnego, drugiego forum chcemy Was zaprosić do rozmowy o tym jak zadbać o siebie, aby się nie wypalić zawodowo, jak znaleźć równowagę między pracą a życiem osobistym, by tego drugiego nie zaniedbać, jak wzmocnić zespół, kiedy sami potrzebujemy wzmocnienia, skąd czerpać siły do dalszego działania.

Podczas forum:

  • Sylwiusz Retowski z Uniwersytetu SWPS przedstawi najnowsze wyniki badań dotyczące satysfakcji z pracy bibliotekarek i bibliotekarzy, a Natalia Sarata z Fundacji RegenerAkcja opowie, jak zadbać o siebie, by się nie wypalić. 
  • Dyrektorki i dyrektorzy z Grupy InicJaTyWy poprowadzą warsztaty na temat motywacji i komunikacji w zespole, równowagi między życiem prywatnym a zawodowym oraz sztuki doceniania siebie. Przewrotnie przyjrzą się też pracy dyrektorki / dyrektora w krzywym zwierciadle.
  • Posłuchamy rozmowy o tym, jak wspierać i być wspieranym, a na sam koniec członkinie działdowskiej lokalnej grupy dyrektorek i dyrektorów opowiedzą o sile, jaką im daje grupa.

Szczegółowy program forum znajdziesz tutaj.

Osoby zarejestrowane na wydarzenie będą mogły zapoznać się z opisami warsztatów zanim podejmą decyzję o wyborze tematu.

Forum odbędzie się na platformie Zoom (zapewniamy wsparcie dla osób, które nie korzystały wcześniej z tego narzędzia lub nie czują się pewnie w jego obsłudze). Sesja plenarna (10:00-11:05 i 13:10-14:00) transmitowana będzie również na Facebooku, natomiast w sesji warsztatowej (11:20-13:00) będą mogły wziąć udział tylko zarejestrowane osoby.

Liczba osób uczestniczących w forum na platformie Zoom jest ograniczona, dlatego zapamiętajcie termin rejestracji: zapisy ruszą już 16 grudnia!

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku, aby nie ominęły Was ważne informacje.

Forum organizują dla Was:

2.Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek