• Artykuł
  • Publikacja: 17.11.2021
  • Edycja: 17.11.2021
  • 2 
BOOM na gry w Dolnośląskim Zespole Szkół w Lubinie

Nasza szkoła pozyskała w ramach akcji "BOOM na komiksy i gry planszowe w bibliotece" pakiet komiksów i gier. Biblioteka do tej pory nie posiadała tego typu publikacji w swoim księgozbiorze. 
Została zorganizowana wystawka z nagrodami oraz ich promocja w środowisku szkolnym.  Gry są w ofercie biblioteki i można wypożyczać je na zajęcia.

Gra „Łap za słówka!” jest wykorzystywana przeze mnie na zajęciach dodatkowych z języka polskiego z uczniem, który przyjechał z Ukrainy. Ćwiczymy za jej pomocą  zasób słownictwa i pisownię polskich wyrazów.  Nauka przez zabawę.

Wydarzeniem zorganizowanym w ramach realizacji akcji „BOOM na komiksy i gry planszowe w bibliotece” były zajęcia integracyjne pod hasłem W grupie dobrze się układa w dniu 16.11.2021r.. Brali w nich udział uczniowie z klasy drugiej i dwóch trzecich. Uczestnicy poznali zasady gier. Następnie zostali podzieleni na zespoły i grali. W trakcie zabawy ćwiczyli koncentrację oraz współpracę w grupie. Uczniowie miło spędzili czas z rówieśnikami, poznawali się i integrowali. 

BOOM na gry w Dolnośląskim Zespole Szkół w Lubinie