• Artykuł
  • Publikacja: 15.11.2021
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Kreatywny trening manualny

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojciechowicach zorganizowała kreatywny trening manualny dla czytelników w każdym wieku. Tematyka treningu dotykała wykonania lampionów według własnych pomysłów.


Uczestnicy uwolnili wodze swojej fantazji i w sposób indywidualny wykonali lampiony w słoiku. Pod okiem bibliotekarki Izy udało im się sprawnie i bezpiecznie skomponować piękne wytwory, które spełnią swoje funkcje podczas chłodnych i zimnych jesiennych wieczorów, a także staną się idealną ozdobą na domowych półkach.


Niezbędne materiały do tego celu to: słoik, pomarańcze, makaron lasagne, kredki, farby, brokat oraz odrobina wyobraźni. W ciągu dwóch godzin powstały kolorowe, pachnące świeżością cudeńka. Wystarczy włożyć do środka świeczkę. Zgasić światła i chłonąć piękno.


Następnie do akcji wkroczyła dzielnicowa policjantka - starszy aspirant Anna Rydzak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. To była krótka, ale potrzebna pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Dziewczęta i chłopcy otrzymali opaski odblaskowe. Dziękujemy!!!