• Artykuł
  • Publikacja: 19.02.2021
  • Edycja: 19.02.2021
  • 0 
Walentynki z Miejską Biblioteką Publiczną w Braniewie

Czy kultura i turystyka mogą iść w parze? Oczywiście że tak! Doskonałym przykładem jest działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie, która ma w swojej strukturze nietypowy dział: punkt informacji turystycznej.


We wrześniu 2020 r. w Braniewie nastąpiło otwarcie wieży bramnej, najstarszego zabytku na Warmii.

Obiekt ten znajduje się w bliskim sąsiedztwie biblioteki, a docelowo ma stanowić nową siedzibę punktu informacji turystycznej. Zanim jednak to nastąpi korzystamy z jego uroków i promujemy bibliotekę, organizując różne akcje dla mieszkańców i turystów.

W niedzielę, 14 lutego 2021 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie przygotowała atrakcję dla mieszkańców Braniewa. Jako że zima w tym roku dopisała, zaprosiliśmy do podziwiania zimowej panoramy miasta. Oprócz walentynkowego wystroju wieży na odwiedzających czekały niespodzianki: bookcrossing "Zakochaj się w książce", zakładki do książek w kształcie serc, cytaty o miłości czy konkurs fotograficzny. W ten wyjątkowy dzień wieżę bramną odwiedziło ponad 90 osób.

Warto zaznaczyć, że nie była to pierwsza tego typu akcja. W 2020 r. zorganizowaliśmy Noc Bibliotek dla dzieci, podczas której grupa śmiałków, wyposażona w latarki, odkrywała uroki wieży. Następnie 31 października zaprosiliśmy mieszkańców na wieczorne zwiedzanie. Nocna panorama miasta i delikatne światło świec przyciągnęły dość liczną, prawie 140 osobową grupę, wśród której byli mieszkańcy, użytkownicy biblioteki oraz turyści.