• Artykuł
  • Publikacja: 20.07.2020
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Webinarium inaugurujące projekt „My Digital Life”

24 lipca (w piątek) o 12.00 zapraszamy na webinarium dla osób zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji cyfrowych i informatycznych, a także dla trenerek i trenerów (z bibliotek, domów kultury czy szkół) chcących te osoby wspierać.

Webinarium inauguracyjne

Zarejestruj się już teraz!

Podczas webinarium:

  • przedstawimy główne założenia projektu „My Digital Life”,
  • porozmawiamy o rozwijaniu kompetencji cyfrowych i ich znaczeniu w nowej sytuacji na rynku pracy,
  • odpowiemy na pytania związane z tematyką spotkania.

Osobami prezentującymi i biorącymi udział w dyskusji będą:

  • Wojciech Kmiecik (FRSI), koordynator projektu „My Digital Life”,
  • Marek Zaleski i Diana Oleksiuk (Microsoft), osoby odpowiedzialne m.in. za wdrażanie w Polsce inicjatywy Microsoft Skills & Employability;
  • Marcin Sieńczyk i Jakub Samor (międzynarodowa agencja zatrudnienia Randstad).
Osobą prowadzącą będzie Małgorzata Malec, ekspertka merytoryczna projektu „My Digital Life”, trenerka i animatorka współpracująca z FRSI przy różnych projektach (m.in. Program Rozwoju Bibliotek, e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści).


O projekcie

Nowy projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – „My Digital Life” [ang. Moje cyfrowe życie] – ma na celu wsparcie osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży w podnoszeniu kompetencji cyfrowych i informatycznych niezbędnych do odnalezienia się na rynku pracy w nowej rzeczywistości.

Do końca 2020 roku odbędą się bezpłatne warsztaty i kursy, które pozwolą dorosłym uczestnikom poznać narzędzia pracy zdalnej oraz rozwinąć kompetencje cyfrowe niezbędne do jej wykonywania. Uczestnicy projektu dowiedzą się, co jest potrzebne do uruchomienia własnego biznesu online. Dla młodszych uczestników projektu przewidziane są warsztaty z kodowania oraz podstaw sztucznej inteligencji. Najaktywniejsi uczestnicy programu będą mogli podejść bezpłatnie do egzaminów certyfikacyjnych z technologii Microsoft.

Lokalnymi trenerkami i lokalnymi trenerami w projekcie będą mogły być osoby pracujące na co dzień w bibliotekach, domach kultury i szkołach. Osoby te poprowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży (z programowania) oraz dla dorosłych (poszukiwanie pracy, podnoszenie kompetencji wymaganych w pracy zdalnej, uruchomianie biznesu online). Lokalne trenerki i lokalni trenerzy będą mogli również skorzystać z przygotowanego specjalnie dla pracowniczek i pracowników instytucji kultury kursu dot. wykorzystania mediów społecznościowych do promowania swoich inicjatyw (nie tylko działań w ramach projektu „My Digital Life”, ale i ich własnych pomysłów).

Projekt jest realizowany w ramach grantu przyznanego przez Microsoft w ramach inicjatywy Microsoft Philanthropies for Skills and Employability.


Rejestracja na webinarium

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:
https://frsi.clickmeeting.pl/my-digital-life-webinarium-inauguracyjne/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Webinarium inaugurujące projekt „My Digital Life”