• Artykuł
 • Publikacja: 28.05.2020
 • Edycja: 30.11.-0001
 • 0 
Czerwiec z Grupą InicJaTyWy

Zapraszamy na cykl webinariów dla dyrektorek i dyrektorów bibliotek. Zobacz, ile korzyści mogą przynieść spotkania lokalnej grupy dyrektorskiej, i daj się wplątać w naszą sieć!

Grupa InicJaTyWy to dyrektorki i dyrektorzy bibliotek, którzy od lat organizują spotkania lokalnych grup dyrektorskich. W tym trudnym czasie dalej prowadzą swoje działania, spotykając się online z dyrektorkami i dyrektorami bibliotek ze swojej okolicy, będąc z nimi w kontakcie telefonicznym i mejlowym. I mówią, że takie środowiskowe wsparcie – zwłaszcza teraz – jest nie do przecenienia! Na spotkaniu grupy dyrektorskiej można przegadać aktualne wyzwania, poznać rozwiązania wprowadzone przez sąsiednią bibliotekę, zdobyć nową wiedzę związaną z procedurami czy zarządzaniem zespołem, a przede wszystkim – zostać wysłuchanym przez osoby, które naprawdę Cię rozumieją.

W czerwcu chcemy o tym opowiedzieć więcej i zachęcić Was do włączenia się w tę dyrektorską sieć. Zapraszamy na cykl webinariów z przedstawicielkami i przedstawicielem Grupy InicJaTyWy:

 • 9 czerwca (we wtorek) o 12:00 podczas webinarium pt. „Sieć dyrektorów – daj się wplątać!” Justyna Lytvyn (dyrektorka MBP w Działdowie) oraz Katarzyna Nowicka (dyrektorka BPMiG w Zagórowie) opowiedzą o korzyściach z sieciowania i tworzenia lokalnych grup dyrektorskich (zarówno z perspektywy dyrektorki biblioteki pełniącej zadania biblioteki powiatowej, jak i z perspektywy osoby zarządzającej mniejszą instytucją).

  Link do rejestracji: https://frsi.clickmeeting.pl/siec-dyrektorow/register.
   
 • 16 czerwca (we wtorek) o 12:00 podczas webinarium pt. „W grupie siła – jak stworzyć, poprowadzić i utrzymać dyrektorską grupę wsparcia” Agnieszka Borkiewicz (dyrektorka BPMiG Jarocin) oraz Katarzyna Roszak (dyrektorka BPG Jaraczewo) opowiedzą o tym, jak założyć dyrektorską grupę wsparcia, prowadzić jej spotkania (także w wersji online) i zadbać o jej trwałość.

  Link do rejestracji: https://frsi.clickmeeting.pl/w-grupie-sila/register.
   
 • 23 czerwca (we wtorek) o 12:00 podczas webinarium pt. „Nowe wyzwania, nowe szanse – jak kierować dziś biblioteką?” swoim doświadczeniem podzielą się Izabela Bochińska (dyrektorka MBP w Wołominie) oraz Łukasz Krzysztof Załęski (dyrektor BP w Piasecznie). Opowiedzą o tym, jak funkcjonują teraz ich placówki, jak przenosząc część działań do sieci, nadal budować wokół biblioteki społeczność i jak zarządzać w tym czasie zespołem.

  Link do rejestracji: https://frsi.clickmeeting.pl/jak-kierowac-dzis-biblioteka/register.

Sprawdź, czy w Twojej okolicy działa już grupa dyrektorska – zobacz mapę Grupy InicJaTyWy:

https://sieciuj.frsi.org.pl/inicjatywy

Członkinie i członkowie Grupy InicJaTyWy czekają na Twój kontakt!

Możesz:

 • dołączyć do już istniejącej lokalnej grupy dyrektorskiej,
 • otrzymać ich wsparcie przy powoływaniu własnej grupy,
 • skorzystać z ich eksperckiej wiedzy (także w obszarach niezwiązanych z prowadzeniem grup dyrektorskich).

Dane kontaktowe i zakres kompetencji inicjatorek i inicjatorów znajdziesz w wizytówkach na mapie Grupy InicJaTyWy (otwierają się one po kliknięciu w znacznik miejscowości).


Grupa InicJaTyWy działa w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Czerwiec z Grupą InicJaTyWy