• Artykuł
  • Publikacja: 08.10.2019
  • Edycja: 08.10.2019
  • 0 
Wzbogać się w wiedzę dzięki bibliotece!
O finansach... w opolskiej bibliotece 6. 


Jesienią 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu pierwszy raz wystartowała 6. edycja projektu „O finansach… w bibliotece”.
Do udziału w projekcie zaprosiliśmy osoby w wieku 50+, które chcą pogłębić wiedzę i umiejętności niezbędne do poruszania się w świecie finansów, korzystania z usług bankowości elektronicznej.
Zgodnie z założeniami scenariusza w trakcie kursu przekazujemy praktyczną wiedzę na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać przy operacjach finansowych. Z uwagi na ogromne zainteresowanie tematyką kursu w listopadzie będziemy przeprowadzać zajęcia dla jeszcze jednej grupy seniorów, tym razem w Filii nr 4 MBP w Opolu.

7 października 2019 r. w Dziale Informacji MBP w Opolu odbyły się pierwsze zajęcia pt.: "Bank przez Internet. Swobodny dostęp do Twoich finansów gdziekolwiek jesteś”. Temat spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczestników – jak wybrać bank dla siebie; jak wybrać konto dla siebie; rodzaje e-operacji na koncie oraz usługi bankowe dostępne przez Internet; zakładanie e-konta; bezpieczne korzystanie z e-konta; ochrona konsumenta. Kursanci aktywnie pracowali w grupach, wymieniali się doświadczeniami oraz wspaniale zintegrowali już po pierwszych minutach. W czasie przerwy kawowej rozmowy i dyskusje nie ucichały. Test końcowy wypełnili celująco pełni zapału i determinacji do dalszej nauki.

W kolejnych tygodniach realizowane będą moduły: "Bezpieczne finanse w sieci. Jak nie dać się oszukać ani wykorzystać w Internecie", "Płatności bezgotówkowe. Jak wygodnie i bezpiecznie płacić, korzystając z nowoczesnych technologii?, "Zakupy przez Internet. Jak kupować, nie wychodząc z domu?" oraz "Kredyt i pożyczka. Jak z nich korzystać?".
Wzbogać się w wiedzę dzięki bibliotece!