Kolorowo czytamy i bawimy się w Lewkowie


  Biblioteka w Lewkowie jest filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich, działającą na terenie południowej Wielkopolski. Od lat rozbudza czytelnictwo wsród najmłodszych, a pomaga w tym owocna współpraca z przedszkolem publicznym w Lewkowie .

W ramach czytelniczych obchodow odzyskania niepodleglości bibliotekarka Magdalena Telega przeprowadziła 3. grudnia zajęcia w przedszkolu, gdzie odbiorcami i uczestnikami była grupa najstarszych dzieci. Zajęcia czytelnicze opierały się na książce "O Zofii, co zbierała kolory" Angeliki Kuźniak.

Co zrobiliśmy?

  • czytanie, opowiadanie, pytania : np. czy dzieci wiedzą co jest hejnał? Wiedziały! Czy były kiedyś w Krakowie? Kilkoro było! Jakie zwierzęta, postaci kojarzą im się z Krakowem? Pieski, gołębie i smok.

-tańce !! Wykorzystaliśmy to, że przedszkole posiada swoje stroje regionalne. Dzieci wielokrotnie tańczyły także krakowiaka. Trójka dzieci przebrała się w stroje regionalne i w stroj Lajkonika, a wszyscy zatańczyli i trochę się zmęczyli.

-powstała kolorowa plansza z wyklejanką Pałacu Lipskich w Lewkowie, który jest wizytówką gminy Ostrów Wlkp., miejscem w Lewkowie ważnym i znanym.

  • układanie słów . Dzieci układały z rozsypanki literowej słowa: hejnalista, Zosia, rogatywka, kolory, malarka. Wybrane słowa nawiązywały do treści przeczytanej książki.

Biblioteka w Lewkowie serdecznie dziękuje pani Maksymilianie Pastule za pomoc w przeprowadzeniu zajęć, a dyrekcji przedszkola za udostępnienie strojów regionalnych.

Galeria:

Utworzono: 12/07/2018
Zaktualizowano: 12/07/2018