• Artykuł
  • Publikacja: 14.12.2021
  • Edycja: 14.12.2021
  • 0 
Pomysł na ciekawe spotkanie
Dzień dobry,
 
Nazywam się Barbara Małecka i chcę podzielić się pomysłem na ciekawe spotkanie dla osób odwiedzających Wasze biblioteki. W Fundacji Nowej Wspólnoty szukamy sposobu na odbudowę więzi pomiędzy nami – w pojedynczych społecznościach i w skali kraju. Służą temu spotkania, które nazywamy dialogami wspólnotowymi. Najbliższe takie spotkanie – na temat Świąt – odbywa się w ten piątek, 17 grudnia. Więcej można dowiedzieć się tutaj.
 
Dialog wspólnotowy to rozmowa 10-12 osób o różnych wartościach i poglądach. Odbywa się według scenariusza, który pozwala się nawzajem wysłuchać, poznać, uszanować, a nawet zaprzyjaźnić – mimo różnic między nami. Organizujemy dialogi na Zoomie i w konkretnych miejscowościach. Na dialogi zoomowe zapisują się uczestnicy z całej Polski – na te lokalne przychodzą osoby z danej miejscowości.

Byliśmy już z dialogami w Pruszczu Gdańskim, Żyrardowie i Sieradzu. Chętnie nawiążemy kontakt z Waszą biblioteką i pomyślimy wspólnie o organizacji dialogu u Was – albo pomożemy Wam go zrobić na miejscu. Chcemy dzielić się naszym pomysłem, bo widzimy, że pomaga obniżać polaryzację i podziały między ludźmi. Jeśli chcesz zobaczyć, jak działa dialog wspólnotowy, weź udział w tym najbliższym o Świętach. Wystarczy się zapisać tutaj.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Jestem dostępna pod mailem b.malecka@fnw.org.pl i chętnie udzielę dalszych informacji. 
Zróbmy razem coś dobrego! 
 
Pozdrowienia,
Basia


Pomysł na ciekawe spotkanie