• Artykuł
  • Publikacja: 17.11.2021
  • Edycja: 17.11.2021
  • 0 
Wielkie BOOM na komiksy i gry planszowe! - Biblioteka w Jaktorowie i Filia w Międzyborowie
W listopadzie w naszych bibliotekach odbyły się spotkania dla młodych miłośników gier i komiksów!
Najpierw w Jaktorowie spotkaliśmy się z miłośniczkami gier. Rozgrywka była oparta na tytułach: "Ubuntu”, ”Łap za słówka” i „Dobrze się układa”. Wspólna zabawa stanowiła doskonałą rozrywkę na jesienny wieczór.

W Międzyborowie przygotowaliśmy gratkę dla fanów komiksów. Podczas lekcji bibliotecznej wraz z wychowankami szkoły w Międzyborowie, mieliśmy okazję wspólnie zgłębiać ich świat. Uczestnicy najpierw poznali reguły panujące podczas tworzenia historii, a następnie spróbowali swoich sił w układaniu dialogów w ramach ilustracji stworzonych do opowieści o przygodach „Kaczora Donalda”, „Lucky Lucka”, „Kajko i Kokosza”, czyli najbardziej znanych komiksów.

Kolejnym punktem spotkania było zaprezentowanie komiksów oraz gier planszowych, które otrzymaliśmy od Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego: "Smerfy i świat emocji", "Ptyś i Bill", "Kamila i konie", "Sisters", "Studio tańca", "Lou!", "Ernest i Rebeka". Młodzi czytelnicy chętnie wypożyczyli książki i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie, które odbędzie się jeszcze w tym miesiącu i będzie poświęcone grom planszowym.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć Facebook Biblioteka Jaktorów oraz Biblioteka Jaktorów i dziękujemy młodzieży za wspólną zabawę!

Warsztaty odbyły się w ramach akcji „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” realizowanej we współpracy EGMONT Polska Wydawnictwo i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.