• Artykuł
  • Publikacja: 13.09.2021
  • Edycja: 13.09.2021
  • 0 
Dożynkowy Kiermasz Literacki 2021 w Bierkowicach

Kolejny rok Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich wzięła udział w dożynkach gminnych, które odbyły się 29 sierpnia 2021r. w Bierkowicach.  Przy naszym namiotowym stoisku odbywały się różnorodne zajęcia rodzinne oraz konkursy:

*Literackie koło fortuny z, którym zmierzyło się 84 uczestników w każdym wieku;

*Warsztaty japońskich kapeluszy z elementami dożynkowymi, które były prezentowane przez 26 uczestników;

*Warsztaty „Ziemniaczane cudaki” stworzone przez 16 dzieci;

*Gra zręcznościowa GOKI, gdzie swoje umiejętności rzucania do celu sprawdziło 127 osób w każdym wieku;

*sprzedaż książki używanej z, której uzyskano dochód w wysokości 217,00 zł i zostanie on wykorzystany na zakup niezbędnych potrzeb dla Filii nr 1 w Krosnowicach;

 

Niecodzienną atrakcją było „krzywe zwierciadło”, które było bez przerwy oblegane przez dzieci, młodzież i dorosłych. Śmiech rozlegał się za każdym razem, kiedy ktoś spojrzał w lustro.

 

Akcja charytatywna Jaskierek na rzecz programu stypendialnego im. Grzegorza Ciechowskiego zakończyła się dochodem w kwocie 200,00 zł ze sprzedaży:

*książki „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk wraz z autografem Noblistki, którą zakupiła Pani Małgorzata Pajor – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Podzamku,

*flaga narodowa w pudełku od Prezydenta RP, którą nabył sołtys wsi Jaszkowa Górna.

 

Każdy uczestnik działań bibliotecznych otrzymywał nagrody lub upominki, które przekazali i ufundowali Biuro Promocji Gminy Kłodzko oraz Dyrektor Biblioteki.