• Artykuł
  • Publikacja: 02.08.2021
  • Edycja: 15.08.2021
  • 0 
Dzieci i młodzież w bibliotece

W sierpniu w pramach projektu “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” grupą użytkowników, którym przyjrzymy się bliżej będą dzieci i młodzież. Podczas spotkań zastanowimy się jak przyciągnąć ich do bibliotek i sprawić żeby poczuli, że to jest “ich miejsce”. 

Podobnie jak w poprzednich miesiącach przygotowaliśmy dla Was 2 webinaria:

  • Pierwsze z nich pt: "Komiks w bibliotece - nie tylko dla dzieci." odbędzie się już 6 sierpnia o godz. 11.00 a poprowadzi je Marta kostecka z MBP w Szczecinie.

Spotkanie zostanie poświęcone wykorzystaniu komiksu w działalności bibliotek. Zastanowimy się, czy to medium wyłącznie dla dzieci i czy wyłącznie rozrywkowe. Podejrzymy dobre praktyki innych bibliotek. Porozmawiamy o tym, gdzie czerpać wiedzę na temat nowości ze świata komiksowego i jakie wydawnictwa powinny nas interesować, jeżeli chcemy uzupełniać nasze zbiory o powieści graficzne. Liczę na obecność osób dopiero rozpoczynających przygodę z komiksem w bibliotece, jak i starych wyjadaczy, którzy podczas webinaru podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami - czat na Was czeka! Do zobaczenia.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link: 

https://frsi.clickmeeting.com/labib-pl-komiks-w-bibliotece-nie-tylko-dla-dzieci/register

  • Na drugie spotkanie pt: “Recepta na nudę! Czyli jak animować dzieci i młodzież w bibliotece” zapraszamy 16 sierpnia o godz. 11.00. Poprowadzi je Anna Wysocka z Biblioteki w Piasecznie. 

Jak prowadzić animację czytelniczą w obecnych czasach? Jakie można podejmować działania, aby były dla wszystkich bezpiecznie? Podczas webinarium przedstawione zostaną nieszablonowe działania skierowane do dzieci i młodzieży. Warsztaty, akcje, gry i inne aktywności, które można przeprowadzić w każdych warunkach.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link:

https://frsi.clickmeeting.com/labib-pl-recepta-na-nude-czyli-jak-animowac-dzieci-i-mlodziez-w-bibliotece/register 


Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z "Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego".

Jeśli macie jakieś pomysły/pytania/wątpliwości, możecie skontaktować się z ekspertami miesiąca za pośrednictwem portalu labib.pl lub mailowo pod adresem stowarzyszenielabib@gmail.com.

Do zobaczenia na www.labib.pl oraz na www.facebook.com/stowarzyszenielabib!

Projekt “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.
Dzieci i młodzież w bibliotece